Oops!
Start Date is not before End Date

Filter Events by

Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
All Day - Library Closed
1:00 PM - ASL Class
10:00 AM - Born to Read
4:30 PM - I Brother II Another
7:00 PM - Line Dance Class with the Soul Slider Cynthia Morse
10:00 AM - Daycare Storytime
12:00 PM - Bullet Journaling
1:00 PM - Grown up Game Day Bid Whist card game
6:30 PM - Family Chess & Gaming Night
10:00 AM - Little Makers
4:30 PM - I Brother II Another
6:30 PM - MSI Science Minors
9:30 AM - PC Basics
10:00 AM - SCORE Beginning Entrepreneurship Accounting Tools for Fiscal Management
11:00 AM - Girls With Dreams
1:00 PM - ASL Class
6:30 PM - Lynda.com - Communication Foundations
7:00 PM - Girl Power Book Discussion
10:00 AM - Born to Read
4:30 PM - I Brother II Another
7:00 PM - Line Dance Class with the Soul Slider Cynthia Morse
10:00 AM - Daycare Storytime
1:00 PM - Grown up Game Day Bid Whist card game
6:30 PM - Family Chess & Gaming Night
10:00 AM - Little Makers
4:30 PM - I Brother II Another
6:30 PM - MSI Science Minors
7:00 PM - YOGA for your health
9:30 AM - PC Basics
12:30 PM - Friday Afternoon Flix - The Mountain Between Us
11:00 AM - STEAM Jr.
1:00 PM - ASL Class
7:00 PM - History Miners
10:00 AM - Born to Read
4:30 PM - I Brother II Another
7:00 PM - All Ages Game Night
10:00 AM - Daycare Storytime
1:00 PM - Grown up Game Day Bid Whist card game
6:30 PM - Family Chess & Gaming Night
10:00 AM - Little Makers
4:30 PM - I Brother II Another
6:30 PM - MSI Science Minors
7:00 PM - YOGA for your health
9:30 AM - PC Basics
1:00 PM - Mo' Beat Blues
9:30 AM - Green Thumb Garden Club- Seed Exchange
10:00 AM - CPR and AED Certification Class
11:00 AM - Girls With Dreams
12:00 PM - Weaver's Guild South- Wet Felted Project
10:15 AM - Adult Book Discussion Club- The Orphans Tale
1:00 PM - ASL Class
7:00 PM - Girl Power Book Discussion
7:00 PM - Help for Veterans
10:00 AM - Born to Read
4:30 PM - I Brother II Another
6:30 PM - The Seven Deadly Sins of Identity Theft
10:00 AM - Daycare Storytime
6:30 PM - Family Chess & Gaming Night
7:00 PM - Chef Mike Cooks - Lasagna Bolognaise
10:00 AM - Little Makers
4:30 PM - I Brother II Another
6:30 PM - MSI Science Minors
7:00 PM - YOGA for your health
9:30 AM - PC Basics
7:00 PM - Steppers Set Night
9:30 AM - Shredding event
1:00 PM - Jack and the Beanstalk Puppet Show
2:00 PM - Job Hunter's Cafe - LinkedIn
1:00 PM - ASL Class
5:00 PM - Bullet Journaling
6:30 PM - Craft Night - Air Plant Terrarium